Ostatnie wpisy

Rabaty

Hurtowe

zapytaj o rabat

Jaka maseczka chroni najlepiej

Jaka maseczka chroni najlepiej

Obecna sytuacja z korona wirusem Covid19 wymusiła na nas bardzo wiele obostrzeń. Chcąc dbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i naszych najbliższych musimy się dostosować do obecnej sytuacji i stosować się do wielu zaleceń. Jednym z nich są maseczki, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa. Mimo, że duża część naszego społeczeństwa jest już zaszczepiona nikt nie powinien rezygnować z noszenia maseczki ochronnej.

Rodzaje maseczek ochronnych

Na rynku roi się od najróżniejszych maseczek. Różnią się nie tylko cena, ale przede wszystkim swoją specyfikacja. Warto się z nią zapoznać i sprawdzić, które maseczki chronią nas przed zakażeniem i dają nam najlepszą ochronę. Na rynku jest wiele najróżniejszych, barwnych maseczek wykonanych z materiału. Nie można odmówić im wyglądu – są piękne, fikuśne z różnymi aplikacjami, jednak należy pamiętać, że takie maseczki, jeśli nie spełniają odpowiednich norm, nie stanowią dla nas najlepszego zabezpieczenia.

Jaka maseczka chroni najlepiej

Najlepsze są maseczki z certyfikowanymi filtrami. Zapewniające filtrację na poziomie 94% lub 95%. Oznaczone jako FFP2 lub KN95. Możemy tu wyróżnić maseczki FFP2 z zaworkami lub maseczki FFP2 bez zaworków. Dostępne są również maseczki FFP3. Zapewniają one 99% filtrację. Maseczki FFP3 przeznaczone są głównie dla służb medycznych. Jednak nie ma żadnych przeciwskazań, aby osoba, która nie jest lekarzem również z nich korzystała. Łatwo zatem wydedukować, że im wyższy stopień filtracji tym lepsza ochrona. Ważna jest również ilość warstw filtrujących użytych przy produkcji maseczki. Optymalna ilość warstw to 5.

Zalecane maseczki ochronne

Rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia są maseczki z minimum trzema warstwami. W naszym sklepie wszystkie maseczki posiadają minimum 5 warstw. Zapewniając przy tym wysoką wartość ochrony przed wirusami. Dostępne są maseczki jednorazowe oraz wielokrotnego użytku. Wiele osób rezygnuje też z noszenia maseczek po zaszczepieniu się nawet pierwszą dawką szczepionki, jest to nieodpowiedzialne, ponieważ możemy być nosicielami wirusa. Mimo, że nie mamy żadnych objawów chorobowych, nie możemy zapominać o zdrowym rozsądku. Obecnie tylko używane wysokiej jakości maseczek jest w stanie ochronić nas oraz naszych bliskich przed zakażeniem. W obecnej sytuacji ilość zachorowań osłabia nasze poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, ale coraz to nowsze warianty jak np. Delta czy Lambda choroby powinny stawiać nas w stałej gotowości do walki. Pamiętajmy, że jeszcze nie możemy mówić o społecznej odporności. A w przypadku korona wirusa jak i innych chorób lepiej zapobiegać niż leczyć. Sprawdzajmy specyfikację kupowanych przez nas maseczek i dbajmy o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Przewiń do góry

Address

Uluwatu Jimbaran ST, 1919 - Bali, Indonesia

call us

+62 212-345-321

email us

deva@mail.com